LEKTOŘI

Lekce zpěvu v Praze i online

Lektoři Singing is Fun prošli cestou, která je naučila dělat věci s láskou. Byli vybraní protože, hudbu cítí jinak a učení berou jakou poslání pomáhat ostatním při poznání sebe a hlasu.

Pro každého studenta připravují individuální hlasový trénink.

Lekce zpěvu probíhají  zábavnou formou. 

Beego Shea

ZPĚVAČKA, LEKTORKA A ZAKLADATELKA SIF ŠKOLY

Pocházím z malého Slovenského městečka Námestovo. Zpěvu se věnuji od 6 let a již jako malá jsem byla exhibicionistka a pódium byl můj svět. 🙂 

Reprezentovala jsem s mnoha úspěchy základní a později i střední školu, své město i okres na různých pěveckých soutěžích nebo veřejných akcích. Navštěvovala jsem lidovou školu umění a ve volném čase zpívala ještě v kostelním sboru. Od roku 1998 jsem sama začala učit sborové zpívání pro mladší ročníky.

Za hudbou jsem nakonec odjela do České republiky, aby jsem si mohla splnit svůj sen. Začínala jsem v jedné pražské bigbeatové kapele, kde jsem prošla rockovou školou. Mezitím jsem rozvíjela své schopnosti v rámci dalších hudebních projektů a tanečních aktivit. Pro vylepšení svého hlasového potenciálu jsem navštěvovala soukromé hodiny opery u p.profesorky Vavrečkové. 

V roce 2004 jsem se zúčastnila Slovenské Superstar a v prvním ročníku Československé Superstar jsem se stala 15. nejúspěšnější Slovenkou v soutěži. Byla to hezká zkušenost. Sama jsem prošla několika hudebními žánry, protože mě baví objevovat a rozšiřovat svůj hudební obzor.

VÍCE O BEEGO

Lukáš Čenda Grüner (Mr.G)

MUZIKANT, ZPĚVÁK, LEKTOR, BUSKER

A former student of the Academy of performing arts in Prague. Born in Beroun, Czech Republic. Lukas started doing music for a living as a street musician (most of English speaking countries are using a special word „Busker“for this kind of art discipline)

Despite the fact that he comes from Czechia, his home scene is in Nurnberg, Germany, where he still partly lives and where he got most of his musical experience and influence. There he happened to perform most of all his shows and has been collaborating with other artists from the local music scene. He was and sometimes still is performing with bands called „Greet from Street“, „Springleaves & Fire“. Last year he appeared as gues ton their studio albums. Recently he is a member of a Czech-German-American band called Mr.G & Vagabond.

Besides his home scenes, he gained his experience by performing on music festivals, streets and clubs in Switzerland, Slovakia, France, Holland, and Taiwan.

Now he’s ready and very excited to share all his artist experience with students from „Singing is fun“ school!

MORE ABOUT MR.G

Jana Klusoňová

ZPĚVAČKA, LEKTORKA, HLASOVÝ PEDAGOG

Pocházím z muzikantské rodiny.

Od 5-ti let jsem navštěvovala Základní uměleckou školu Bedřicha Smetany v Litomyšli, kde jsem se učila hrát na flétnu, klavír a chodila do pěveckého sboru. V Litomyšli jsme se také narodila, na což jsem velmi hrdá, protože toto východočeské městečko je rodištěm mnoha významných umělců a osobností.

Jako náctiletá jsem začala zpívat s amatérskými kapelami rozličných žánrů a získala tak velmi cennou „školu“. V roce 1999 jsem se zůčastnila celorepublikové soutěže mladých talentů (Talent 99), zaujala jsem jazzových cítěním a získala třetí místo.

Tentýž rok jsem v Praze soukromě navštěvovala lekce „popového zpěvu“ u hudebního pedagoga a svého času předního sólisty Karlínského divadla pana Vrastislava Kadlece.

Krátce po narození mých dětí jsem začala pořádat tématické a benefiční koncerty, kde sama také účinkuji. Celkově jsem se potýkala s velmi silnou touhou vlastní hudební realizace, a i když jsem se do té doby nikdy hudbou ani zpěvem neživila, začala jsem si plnit vlastní sny a stala se lektorkou. (začala jsem pořádát pěvecké workshopy, semináře, kurzy a lekce zpěvu).

VÍCE O JANĚ

Jana Jiroušková (GariQ)

ZPĚVAČKA, LEKTORKA, HEREČKA & TANEČNICE

Jana se narodila v Chrášťanech, kousek za Prahou. Nejprve chodila na hodiny klavíru a ve 13 letech začala s klasickým zpěvem, který navštěvovala na základní umělecké škole v Praze. Účastnila se řady koncertů, hudebních přehlídek a načerpala zkušenosti z mnoha krásných spoluprací. Na gymnáziu byla členkou pěveckého sboru, odkud pochází i její láska k vícehlasu.

Sen o vícehlasu se potom zhmotnil při hraní se skupinou Dum Doobie Doobie Band, která má ve svém repertoaru právě vícehlasý rokenrol 60.let. https://www.youtube.com/watch?v=lKqvkSXzW6Q

Jako členka autorských rockových kapel lítala na pódiu v pozici sólistky, v rokenrolových bandech jako vokalistka a s elektro-rockovým duem GariQ dosáhla na 1.místo v hitparádě radia RockZone.https://www.youtube.com/@GariqTV/videos

Účinkovala v Národním divadle ve hře „Co se stalo, když Nora opustila manžela“, se kterou se dostala na mnoho zahraničních festivalů.

V současnosti je stálou členkou souboru divadla RockOpera Praha, kde vystupuje jako zpěvačka, tanečnice i herečka po boku nejlepších českých rockových zpěváků a muzikantů. https://www.youtube.com/watch?v=oOP0nIDGjCI

Po návratu z mateřské dovolené na ní čekalo překvapení v podobě pozice „frontfrau“ v kapele The Dixie Hot Licks (styl new-orleans jazz), což jí poodkrylo další hudební krajinu: improvizaci a scat. S kapelou je hlavně v létě na cestách a brázdí nejen česká pódia ale i zahraniční festivaly (Německo, Rakousko, Švýcarsko, Litva…), které mají na programu i největší světové hvězdy jazzu.

Výuce zpěvu se začala věnovat po dostudování Mezinárodní konzervatoře. Učí dospělé i děti, česky i anglicky a respektuje individualitu studentů. Lidský hlas ji fascinuje a dále se vzdělává při různých hlasových nebo skladatelských workshopech a online seminářích s českými hvězdami v oboru i zahraničními lektory.

A když zbyde trochu času o samotě, zaleze si s looperem a vrstí.:)

VÍCE O JANĚ

Danka Stark

ZPĚVAČKA, LEKTORKA

Pocházím z východního Slovenska, z krásného města jménem Košice. Od malička jsem byla vedena k hudbě a tanci, protože moji rodiče patřili k nejlepším tanečníkům ve folklorním souboru Čarnica. To se projevilo i v tom, že jsem v šesti letech začala navštěvovat základní uměleckou školu, kde jsem si vybrala hru na housle a kde jsem povinně musela hrát i v cimbálové kapele. Později, v osmi letech, jsem začala tančit ve folklorním souboru, kterému jsem se věnovala asi 15 let.

Zúčastnila jsem se několika hudebních a tanečních soutěží, koncertů a festivalů nejen na Slovensku, ale i v zahraničí.

Během studia na vysoké škole jsem založila vlastní funkovou kapelu, ve které jsem byla hlavní zpěvačkou. Skládali jsme vlastní věci, natočili první album a videoklipy k některým písním.
Působila jsem také jako vokalistka v kapele ABBA Slovakia, se kterou jsme každoročně jezdili na turné po Slovensku a Maďarsku. Tato spolupráce mě neuvěřitelně mnoho naučila a dala mi jeden z nejsilnějších hudebních zážitků. S kapelou jsme měli možnost vystoupit na jednom z největších hudebních festivalů v Evropě – festivalu SZIGET, kde jsme hráli pro více než 70 000 lidí.

Tehdy jsem si uvědomila, že hudbě se chci věnovat na plný úvazek, a tak jsem se přestěhoval do Prahy. Studovala jsem popový zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté jazzový zpěv na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka a stále hledám další hudební kurzy a workshopy, které by mě posunuly dál.

Můj hlas můžete slyšet na různých firemních akcích a svatbách, kde vystupuji s kapelou PartyLeaders, nebo v hotelech, kde vystupuji pouze jako duo – klavír a zpěv.
Ve volném čase se snažím věnovat vlastní tvorbě, ale ta spatří světlo světa, až přijde ten správný čas.

Co se týče praxe, učím již více než 10 let, a to nejen děti, ale i dospělé. Je to něco, co mě baví a naplňuje. Věřím, že každý se může naučit zpívat, pokud chce. Takže pokud máte chuť, velmi ráda vám s tím pomohu.

VÍCE O DANIELA

Bára Klára

ZPĚVAČKA, LEKTORKA, MODERÁTORKA

Mám pedagogické vzdělání, baví mě předávání znalostí a hledání nových cest ke znělému hlasu a spokojenějšímu já. Užívám si setkávání s lidmi, jejich poznávání a mám snahu jim porozumět.

Zhruba 20 let koncertuji na pódiích jazzových klubů, festivalů, kostelů, na svatbách, soukromých oslavách, firemních akcích či mezinárodních konferencích. Vedla jsem hudební / hlasové workshopy (také pod záštitou organizace Hlasohled). V rámci svých autorských čtení (viz sekce vydané knihy v mém CV) zpívám a různě zapojuji děti do muzicírování.

V roce 2000 jsem s komorním sborem z Prahy odjela na Island v rámci pěveckého projektu Hlasy Evropy (Voices of Europe), kde náš evropský (celkem stočlenný!) sbor zpíval i s Bjork. V roce 2021 jsem natočila a vydala album svých ukolébavek „Jasmínové ukolébavky“ na vlastním labelu (www.kvaga.cz) a v říjnu 2023 jsem uspořádala koncert vlastních autorských písní „Nevýchovný koncert“ (viz záznam na mém YT).

Živím se také jako moderátorka a VoiceOver artist. Několik let byl můj hlas slyšet z televize, kde jsem uváděla následující TV program (ČT 1, ČT 2). Namluvila jsem také audio/knihu pro Albi z edice Kouzelné čtení (Vlastivěda, zeměpisná část).

VÍCE O BARA

Jakub Doležal

LEKTOR | PIANISTA | SAXAFONISTA
Už ve školce si hrál na nahrávání desky a chtěl hrát na bicí. Nakonec začal chodit na hodiny zpěvu do LŠU v Moravských Budějovicích. Ke zpěvu se pak přidal ještě klavír a klarinet (s různými úspěchy) a doma ještě kytara. Ještě na základní škole vyměnil klarinet za saxofon a v patnácti letech začal hrát s místními rockovými kapelami. Po maturitě v r. 1999 odchází do Prahy, studovat saxofon na Konzervatoři Jaroslava Ježka.
Od té doby hrál např. s punkovou kapelou Tady Nikdo Není nebo s legendou pražské alternativy Extempore, Vladimírem Mišíkem, Michalem Ambrožem, Ondřejem Pivcem, hostoval u Michala Pavlíčka nebo Petra Koláře.
Vlastní písničky (nebo skladby) hrál např. s Terezou Rajnincovou, s fusion kapelou Los Quemados nebo vlastním Jakub Doležal Quartetem.
Od r. 2010 učí na Konzervatoři Jaroslava Ježka a vede školní soubor na pražském kampusu NYU. Jazzovi fanoušci jej mohou znát i jako moderátora rozhlasových pořadů „Jazzové dopoledne“ (Vltava) nebo „Tak to slyším já“ (ČRo Jazz).

Coming Soon!

ZPĚVÁK, LEKTOR