JANA KLUSOŇOVÁ

zpěvačka | lektorka | hlasový pedagog

Poslouchej svůj hlas, a on bude rád poslouchat tebe.

Jana Klusoňová pochází z muzikantské rodiny. Od 5 let navštěvovala Základní uměleckou školu Bedřicha Smetany v Litomyšli, kde se učila hrát na flétnu, klavír a chodila do pěveckého sboru. V Litomyšli se také narodila, na což je velmi hrdá, protože toto východočeské městečko je rodištěm mnoha významných umělců a osobností.
Jako náctiletá začala zpívat s amatérskými kapelami rozličných žánrů a získala tak velmi cennou „školu“. V roce 1999 se zúčastnila celorepublikové soutěže mladých talentů (Talent 99), zaujala jazzovým cítěním a získala třetí místo.

Tentýž rok v Praze soukromě navštěvovala lekce „popového zpěvu“ u hudebního pedagoga a svého času předního sólisty Karlínského divadla pana Vratislava Kadlece.
Krátce po narození svých dětí začala pořádat tématické a benefiční koncerty, kde sama také účinkuje. Celkově se potýkala s velmi silnou touhou vlastní hudební realizace, a i když se do té doby nikdy hudbou ani zpěvem neživila, začala si plnit vlastní sny a stala se lektorkou (začala pořádat pěvecké workshopy, semináře, kurzy a lekce zpěvu).
Vzdělávala se v oboru muzikoterapie, absolvovala pěvecké workshopy v Čechách i zahraničí (Německo). Velkým mezníkem byl pěvecký workshop s britskou zpěvačkou a skladatelkou Verity Standen, po jehož absolvování se rozhodla otevřít vlastní soukromou „školičku“ VOICE.
Díky tomuto odvážnému kroku byla v roce 2017 zařazená mezi TOP 20 podnikavých žen roku v grantovém programu „podnikavá žena“, který je pořádán asociací AMSP (asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR).

Je velká obdivovatelka lidského hlasu a podporovatelka jeho potenciálu.
Zpěvačka, autorka, lektorka a zakladatelka Školy hlasu a populárního zpěvu v Litomyšli přistupuje ke zpěvu a obecně práci s hlasem s jedinečným a zajímavým pohledem na věc, a snaží se být takovou učitelkou, kterou vždy hledala ona sama.
Aktuálně se věnuje nejen hlasovému vedení a lektorování, ale také práci s dětmi – a to ve spojení s přírodou v lesní školce.

Jako zpěvačka si splnila několik snů:

– zpívání na prestižních hudebních akcích, jako je „Smetanova Litomyšl“, „Pražské jaro“.
– koncert písní Věry Špinarové (2018) s Big Bandem
– porazila paralizující trému, kterou trpěla při každém vystoupení
– naučila se ovládat svůj hlas tak, že je schopna interpretovat jakýkoliv hudební žánr

Jako lektorka:

Hlasové programy a workshopy: „Odemkni svůj hlas“, „Moc tvého hlasu“, „Pánem svého hlasu“
Pravidelní Vánoční muzikál s Přesahem ( Výtěžek jde na pomoc pro vybranou rodinu)
„Probuzení“ a „nastavení“ potenciálu lidského hlasu
Podporující a motivující vedení při lekcích zpěvu a obecně práce s hlasem
Předávání vlastních zkušeností s velkou dávkou empatie k jakékoliv situaci, nebo problému
Praktikuje intuitivní pedagogiku, která je podle jejích slov neskutečně důležitá vzhledem k individuálnímu přístupu ke každému studentovi.
Pořádá hlasové workshopy jiných zajímavých hostí
Zakladatelka Škola HLASU a Populárního Zpěvu Litomyšl/Pardubice více na https://www.facebook.com/Skolahlasu

Na blogu www.janaklusonova.cz publikuje blogové články, týkající se zpívání a propojení souvislostí zpěvu s naším vnitřním „já“. Zaměřuje se na „odblokování“ nejrůznějších strachů při zpěvu, kdy pro tuto práci aplikuje „tzv. Intuitivní zpěv“, neboli zpěv, který je přirozenou činností pro každého z nás a vede k autetičnosti projevu a zdravého sebevědomí.