BÁRA KLÁRA

zpěvačka | lektorka | moderátorka

Přála bych každému zažít tu fascinující a léčivou sílu zpěvu.

BÁRA KLÁRA

zpěvačka | lektorka| moderátorka

 

  


Mám pedagogické vzdělání, baví mě předávání znalostí a hledání nových cest ke znělému hlasu a spokojenějšímu já. Užívám si setkávání s lidmi, jejich poznávání a mám snahu jim porozumět.

Zhruba 20 let koncertuji na pódiích jazzových klubů, festivalů, kostelů, na svatbách, soukromých oslavách, firemních akcích či mezinárodních konferencích. Vedla jsem hudební / hlasové workshopy pod záštitou organizace Hlasohled. 

V rámci svých autorských čtení zpívám a různě zapojuji děti do muzicírování.

V roce 2000 jsem s komorním sborem z Prahy odjela na Island v rámci pěveckého projektu Hlasy Evropy (Voices of Europe), kde náš stočlenný evropský sbor zpíval i se zpěvačkou Björk.

V roce 2021 jsem natočila a vydala autorské album „Jasmínové ukolébavky“ na vlastním labelu (www.kvaga.cz) a v říjnu 2023 jsem uspořádala koncert vlastních autorských písní „Nevýchovný koncert“ (viz záznam na mém YT).

Jsem také moderátorka a VoiceOver artist. Několik let byl můj hlas slyšet z televize, kde jsem uváděla následující TV program (ČT 1, ČT 2). Namluvila jsem také audio/knihu pro Albi z edice Kouzelné čtení (Vlastivěda, zeměpisná část).