DANKA STARK

zpěvačka | lektorka

Poslouchej svůj hlas a on bude rád poslouchat tebe.

DANKA STARK

zpěvačka | lektorka


Pocházím z východního Slovenska, z krásného města jménem Košice. Od malička jsem byla vedena k hudbě a tanci, protože moji rodiče patřili k nejlepším tanečníkům ve folklorním souboru Čarnica. To se projevilo i v tom, že jsem v šesti letech začala navštěvovat základní uměleckou školu, kde jsem si vybrala hru na housle a kde jsem často hrála i v cimbálové kapele. Později, v osmi letech, jsem začala tančit ve folklorním souboru, kterému jsem se věnovala asi 15 let.

Zúčastnila jsem se několika hudebních a tanečních soutěží, koncertů a festivalů nejen na Slovensku ale i v zahraničí.

Během studia na vysoké škole jsem založila vlastní funkovou kapelu, ve které jsem byla hlavní zpěvačkou.  Skládali jsme vlastní věci, natočili první album a videoklipy k některým písním.
Působila jsem také jako vokalistka v kapele ABBA Slovakia, se kterou jsme každoročně jezdili na turné po Slovensku a Maďarsku. Tato spolupráce mě neuvěřitelně mnoho naučila a dala mi jeden z nejsilnějších hudebních zážitků. S kapelou jsme měli možnost vystoupit na jednom z největších hudebních festivalů v Evropě – festivalu SZIGET, kde jsme hráli pro více než 70 000 lidí.

Tehdy jsem si uvědomila, že hudbě se chci věnovat na plný úvazek, a tak jsem se přestěhoval do Prahy. Studovala jsem popový zpěv na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté jazzový zpěv na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka a pořád hledám další hudební kurzy a workshopy, které by mě posunuly dál.

Můj hlas můžete slyšet na různých firemních akcích a svatbách, kde vystupuji s kapelou PartyLeaders, nebo v hotelech, kde vystupuji pouze jako duo – klavír a zpěv.Ve volném čase se snažím věnovat vlastní tvorbě, ale ta spatří světlo světa, až přijde ten správný čas.

Zpěv učím již více než 10 let, a to nejen děti, ale i dospělé. Je to něco, co mě baví a naplňuje. Věřím, že každý se může naučit zpívat, pokud chce. Takže pokud máte chuť a vášeň ráda Vám s tím pomohu.