HEAR MY VOICE 2024 – vystoupení studentů Singing is Fun

Příběhy naších studentů Singing is fun škola Výuka zpěvu - vystoupení

6. ročník “HEAR MY VOICE” vystoupení studentů Singing is fun odstartoval v neděli 28.01.2024 již po druhé pražském klubu Elpíčko. Na pódiu se ukázalo 10 začínajících i pokročilých zpěváků, kteří celý svůj trénink věnovali tomuto večeru. Večer moderovali lektoři Singing is fun a za své hudební nástroje si zasedli muzikanti, kteří už po několikáté podporují tento koncertní koncert.

“Obavy, nervozita, strach ale i nadšení proudilo vzduchem.“

I když se studenti se svými lektoři připravovali na toto vystoupení, pro každého tento koncert znamenal něco nového, něco co jsi nedokázali ani představit. 

Pro někoho to bylo úplně první vystoupení v životě, pro dalšího to bylo první zpívaní po dlouhé době, zpívaní před lidmi, které neznají, zpívat bez textu, zpívat na mikrofon, zazpívat sám za sebe, hrát na hudební nastroj a k tomu zpívat nebo vystoupit na pódiu s kapelou s kterou nikdy předtím nehráli. Jaké to bude? Co o mně řeknou? Udělám chybu? Mám obrovský strach asi to nezvládnu….Normální reakce studentů ještě před zvukovkou 🙂

“Stačí pouze krok k tomu aby se podium stalo tvým domovem ”

Publikum je velmi důležitý faktor při překonaní strachu z vystupovaní. Strach a obavy přichází z nitra, ale i vnější prostředí ovlivňuje sektor strachu. Mohu to být vzpomínky z předcházeních špatných zkušeností nebo nedostatek podpory, kterou studenti postrádali v minulosti. 

A to se tu snažíme změnit. Mít jeden koncert, který vytvoří základní kámen krásného pocitu z podia, kde se rádi budou vracet. Tuto neděli je přišli podpořit celé rodiny, děti, kamarádi, partneři ale i studenti, kteří chtěli vidět jak to probíhá, aby měli motivaci na příští vystoupení. Dorazili i bývalí studenti, kteří znají tento koncert a rádi se vrací podpořit.

Setkání studentů na jednom místě má i další výhody – probíhá propojení, sdílení a zjištění, že mají podobné příběhy. Vzniká nová komunita stejně naladěných lidí. Zpívat doma ve sprše, v autě, a pak u klavíru či s vlastní kytarou, naučit se pracovat s hlasem, ovládnout trému, pustit emoce do písně, naučit se zacházet a zpívat na mikrofon a být sám sebou – to vše je součástí tréninku.

Každý ze zpěváků měl něco, na co se těšil a na něco čeho se obával. Byli jsme tam s nimi od začátku až do konce. Dodali jsme jim odvahu, že vše zvládnou, protože známe jejich potenciál. Naši lektoři natrénovali se studenty píseň, kterou si sami vybrali, píseň, která byla jejich srdcím nejbližší.

Společně jsme se rozespívali, mezitím muzikanti nazvučili své nástroje, a pak každý student si mohl zkusit postavit se na pódiu s kapelou a vyzkoušet mikrofon a zvuk. Pak už se čekalo jenom na diváky. Adrenalin byl veliký, ale celý večer byl uzpůsobeny tak, aby se všichni cítili příjemně a v bezpečí. 

Na tomto vystoupení nejde o to, kdo je nejlepší, ale o to najít odvahu a posunout se o kousek dál. Získat nové zkušenosti, přijímat výzvy a učit se překonávat svůj strach.

Když skončil slavnostní večer tak jsme ještě chvíli zůstali u jednoho stolu s naším Alberto Jukoxem a završili společným zpíváním písní s kytarou.

“Víc tréninku – lepší paměť a jistota.

Víc koncertů – snížení hladiny strachu.

Více zkušeností – o to větší radost z daného momentu. “

Beego

Gratulujeme všem zpěvákům za skvělé výkony a divákům za přátelskou atmosféru. ❤

Fotky z vystoupení „Hear my voice 2024 „

A co na to naši studenti?

Velké poděkování patří:

Muzikanti:

SIF lektoři

Klub Elpíčko

Fotografka:

Vystupující:

Sdílet:

Facebook
WhatsApp
Email