Petra Ernyei

JAZZOVÁ ZPĚVAČKA, TEXTAŘKA, LEKTORKA

Narodila jsem se v Praze, maminka Češka a tatínek narozený v Anglii maďarsko-slovenským rodičům. Vyrůstala jsem v hudebním prostředí, tatínek Andrej Ernyei byl uznávaný hudebník a banjista hrající tradiční jazz. Od malička jsem ho doprovázela na hudebních zkouškách i koncertech, a to předurčilo mojí budoucnost.

Vystudovala jsem katedru nonverbálního a komediálního divadla na pražské HAMU, kde jsem získala zkušenosti s hereckým a jevištním projevem.

Poprvé jsem koncertovala v 18 letech na jazzovém festivalu v USA v Sacramentu, to byl začátek mé profesionální kariéry jazzové zpěvačky.

Zpívala jsem s velkými orchestry (Originální Pražský Synkopický Orchestr, Pražský Swingový Orchestr) a od r.2008 jsem měla vlastní Petra Ernyei Quartet.

Koncertuji na českých i mezinárodních podiích, účastním se domácích i zahraničních festivalů, v posledních letech jsem navštívila Německo, Anglii, Rakousko, Norsko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko, Moskvu či Athény.

Nyní přicházím se třemi projekty – Petra Ernyei & Jazz SIX, Petra Ernyei from Prague with love  - Jazz Duo, Jews in Jazz – Jazzový koncert židovských skladatelů.

Zpívám již 25 let a moje vášeň pro hudbu je nekonečná. Věnuji se převážně jazzu, který je mi vlastní.

Ráda pracuji na textech písní, na improvizaci, rytmu a všem, co k jazzovému zpívání patří.