MR. G

Lukáš Čenda Grüner

musician | singer | songwriter | busker

Absolvent Akademie múzických umění v Praze. Narozen v Berouně v České Republice. Lukáš se muzikou začal živit jakožto pouliční muzikant (ve většině anglicky mluvících zemích se této umělecké disciplíně říká busking). Přestože pochází z České Republiky, jeho domovskou scénou je Německý Norimberk, kde stále přechodně žije a kde nabyl většinu svých hudebních zkušeností. Drtivou většinu svých koncertů a vystoupení totiž odehrál právě tam. Spolupracoval také s dalšími hudebníky tamní scény jako například se skupinou „Greet from street“, „Springleaves & fire“. V loňském roce se objevil jako host na albech obou uskupení. Momentálně je také členem Česko-Německo-Amerického uskupení Mr.G & Vagabond.

Zásahem covidové pandemie byl nucen své aktivity z převážné většiny přesunout zpět domů do ČR, kde v době prvních lockdownů spoluzaložil s kolegou z dávné divadelní minulosti Lukášem Pánkem (Leonardomusic, Prague open Mic house band) modern country/popové duo “The Grizzly brothers”.

Dále občas vystupuje v duu “Lukas & Lucia” se svou partnerkou Lucií a také, jeho slovy: občas někomu něco brnkne na kytaru, nebo “nabéká” na připravovanou desku když je hezky požádán

Ke konci roku 2022 se stal vítězem autorské soutěže “Oreo buskers competition CZ&SK” pořádanou televizí “Óčko” o nejlepšího pouličního hudebníka, kde soutěžil s videoklipem ke své autorské písni “Home

Mimo své domovské scény sbíral zkušenosti vystupováním na festivalech, ulicích a v klubech ve Švýcarsku, na Slovensku, ve Francii a na Taiwanu.

Teď je připraven a pln nadšení podělit se o své zkušenosti se studenty školy „Singing is fun“!

„Nejsem tradičním učitelem, na které jste (pokud jste již předtím někoho měli) možná zvyklí, proto pro vás mé hodiny možná budou něco nového. Samozřejmě se společně podíváme na vaši techniku, ale mým hlavním cílem je aby moji budoucí studenti věděli, o čem zpívají, a aby tudíž byli schopni opravdového a nevykalkulovaného prožitku svého aktu. Aby byli schopní procítit hudbu celou svou bytostí. Udělám vše, abych vám pomohl vytáhnout ze sebe opravdové emoce při vašem vystoupení (žádný kalkul, jaký může vidět u některých interpretů..). To je dle mé hudební filosofie jediná cesta jak si opravdově a skutečně užít vaši performanci a prostě provozování hudby jako takové bez ohledu na to kolik vám bylo dáno do vínku talentu, nebo kolik máte zkušeností. Nepodaří se nám to přes noc, bude to dlouhá cesta, ale jsem si jistý, že se vám bude výsledek líbit!

Nikdy není pozdě začít s tím, o čem sníte a zkušenosti, nebo schopnosti nemusí být vždy to nejdůležitější!

Nemůžu slíbit, že ze všech udělám dokonalého profesionála, ale můžu vás ujistit, že v každém je mnohem víc muziky než si mnozí možná myslí a já vám to pomůžu najít!
Už se moc těším na naši spolupráci!”


Lukáš