HEAR MY VOICE 2023 – vystoupení studentů Singing is Fun

5. ročník “HEAR MY VOICE” vystoupení studentů Singing is fun odstartoval v neděli 23.04.2023 v útulném pražském klubu Elpíčko. Na pódiu se v ten večer potkalo 13 začínajících i pokročilých zpěváků, kteří nemohli dospat, až přijde ten den.

“Obrovské emócie, zrýchlený dech, nervozita, výstup z komfortnej zóny.“

Pro někoho to bylo úplně první vystoupení v životě, pro dalšího to bylo první vystoupení po dlouhé době, ale i pokročilý měli výzvu – vystoupit na pódiu s kapelou s kterou nikdy předtím nehráli. 

Vystřídali se tam různé hudební žánry a také pěvecké techniky od metalu, popu, rocku až po soul… Měli jsme tam i studenty, kteří na vystoupení zpívali svojí vlastní tvorbu. 

“Každý tak jiný a tak unikátní”

Bylo to milé překvapení i pro publikum. Podpora byla veliká, přišli se podívat celé rodiny, děti, babičky, kamarádi, partneři, studenti, kteří chtěli vidět jak to probíhá, aby měli motivaci na příští vystoupení. Dorazili i bývalí studenti, kteří znají tento koncert a rádi se vrací podpořit.

Setkání studentů na jednom místě má i další výhody – probíhá propojení, sdílení a zjištění, že mají podobné příběhy i podobné inspirace. Zpívat doma ve sprše, v autě, a pak u klavíru či s vlastní kytarou, naučit se pracovat s hlasem, ovládnout trému, pustit emoce do písně, naučit se zacházet a zpívat na mikrofon a být sám sebou – to vše je součástí tréninku.

Každý ze zpěváků měl něco, na co se těšil a na něco čeho se obával. Byli jsme tam s nimi od začátku až do konce. Dodali jsme jim odvahu, že vše zvládnou, protože známe jejich kvality a potenciál. Naši lektoři trénovali se studenty píseň, kterou si sami vybrali, píseň, která byla jejich srdcím nejbližší. Na tento večer se připravovali několik hodin, aby mohli udělat další krok ve své kariéře.

Před koncertem panovala nádherná atmosféra, společně jsme se rozespívali, mezitím muzikanti nazvučili své nástroje, a pak každý student si mohl zkusit postavit se na pódiu s kapelou a vyzkoušet mikrofon a zvuk. Pak už se čekalo jenom na diváky. Andrenalin byl veliký, ale celý večer byl uzpůsobeny tak, aby se všichni cítili příjemně. 

Na tomto vystoupení nejde o to, kdo je nejlepší, ale o to najít odvahu a posunout se o kousek dál. Získat nové zkušenosti, přijímat výzvy a učit se překonávat strach.

“Stát se zpěvačkou nebo zpěvákem je jako výstup na horu.“

Někoho čeká výstup na horu Říp, někdo se připravuje na Sněžku, jiný už šplhá na Gerlachovský štít, další je už pod kopcem Mont Blanc ale pořád je kam jít a na čem pracovat. Každý si nese svůj plný batoh strachů, nejistoty a nedůvěry.

Pokud máte na své cestě dobré průvodce, vše je jednodušší. Víte, že máte o koho se opřít, poradí kam šlápnout, čeho se vyvarovat, a jak si to užít co nejvíce. 

Beego

Gratulujeme všem účinkujícím za skvělé výkony a děkujeme divákům za skvělou atmosféru. ❤

A co na to naši studenti?

Velké poděkování patří:

Muzikanti:

Lektoři:

Fotografka:

Vystupující:

Sdílet:

Facebook
WhatsApp
Email