Pocházím z muzikantské rodiny.

Od 5-ti let jsem navštěvovala Základní uměleckou školu Bedřicha Smetany v Litomyšli, kde jsem se učila hrát na flétnu, klavír a chodila do pěveckého sboru. V Litomyšli jsme se také narodila, na což jsem velmi hrdá, protože toto východočeské městečko je rodištěm mnoha významných umělců a osobností.

Jako náctiletá jsem začala zpívat s amatérskými kapelami rozličných žánrů a získala tak velmi cennou „školu“. V roce 1999 jsem se zůčastnila celorepublikové soutěže mladých talentů (Talent 99), zaujala jsem jazzových cítěním a získala třetí místo.

Tentýž rok jsem v Praze soukromě navštěvovala lekce „popového zpěvu“ u hudebního pedagoga a svého času předního sólisty Karlínského divadla pana Vrastislava Kadlece.

Krátce po narození mých dětí jsem začala pořádat tématické a benefiční koncerty, kde sama také účinkuji. Celkově jsem se potýkala s velmi silnou touhou vlastní hudební realizace, a i když jsem se do té doby nikdy hudbou ani zpěvem neživila, začala jsem si plnit vlastní sny a stala se lektorkou. (začala jsem pořádát pěvecké workshopy, semináře, kurzy a lekce zpěvu).

VÍCE O JANĚ