Reference (Mirka Novak)

Petra Ernyeiová (jazzová zpěvačka, Petra Ernyei Kvartet, Swingfonix)

"Mirka je jedna z nejtalentovanějších zpěvaček v ČR, její muzikalita je naprosto unikátní. Jako lektorka je také jedinečná, dobře rozumí stavbě hlasivek a jejich fungování. Vokalní cvičení staví individuálně na každého zpěváka a vše umí výborně demonstrovat. Mirku jsem vyhledala hlavně z důvodu, abych objevila další možnosti svého hlasu, včetně zdravého používání hrudního rejstříku tak, abych si neublížila - zpěv je přecejen mou profesí. Zajímavý byl i psychologický vhled, nový způsob najednou lépe seděl i k mé osobnosti. Mirky vedení jen doporučuji!"

Ludmila Melková (zpěvačka Girl Talk, aj.)

"Mirka Novak je naprosto univerzální pedagog, schopná pracovat se zpěvákem bez ohledu na styl, který dotyčný praktikuje. Během let jsme se setkala s mnoha pedagogy, kdy byl můj hlas vtlačován do určité představy, šablony. Výsledkem byl nepřirozený hlas, který jsem neměla pod kontrolou. Poté, co jsme začala na technice pracovat s Mirkou, dostavila se nejdříve poměrně značná frustrace z toho, že je všechno špatně, a že vlastně vůbec nevím, jak s hlasem pracovat. Nicméně postupem času bylo zřejmé, že hlas začal fungovat zcela jinak, zněl přirozeněji, zpívalo se mi mnohem lépe a s větší radostí. Mirka má velký talent na objevení a podepření přirozeného hlasu. Zároveň je zcela jedinečná v tom, jak s každým pracuje zcela individuálně, dle jeho potřeb a jeho schopností, nesnaží se všechny "nacpat" do jednoho zajetého způsobu zpěvu. Navíc je člověk nesmírně charismatický a podporující, což u učitele zpěvu pokládám za nesmírně důležité."

Jana Klusonová (hlasový pedagog ve Studio Voice, zpěvačka)

"Mirka Novak je parádní zpěvačka a jako lektorka jedna z nejlepších v Čechách. Absolvovala jsem s Mirkou jak pěvecký workshop, tak soukromou lekci - a v obou případech jsem hltala každé její slovo, notu, vše... Její lektorské taktiky, muzikantský, lidský přístup jsou tak opravdové... Často jí podezřívám, že ve velkém "využívá" psychologické triky :-)..., jelikož má psychologii vystudovanou. Tedy tím, že přesně ví, co dělá, jsou její lekce naprosto odborné a precizní po hudební stránce, ale také nesmírně lidské a "čisté" v jejím přístupu obecně."

Tereza Lavičková (zpěvačka, kytaristka z TeePee)

"Po roce trápení na hodinách zpěvu na Základní umělecké škole jsem byla opravdu zoufalá, jestli můžu zpívat tak, jak bych si přála. Mirka pro mně byla "darem z nebes". Svými netradičními, zato absolutně skvělými metodami, mi pomohla zbavit se strachu, který jsem ze zpěvu měla. Pomohla mi odstranit mé bloky, najít svůj hlas a především mě naučila si věřit! Proto k Mirce chodím zpívat již pět let a nedám na její rady dopustit. Od té doby se můj zpěv i mé sebevědomí zlepšily o 100%."

Eva Horáčková (učitelka na ZUŠ, konzervatoř)

"Mirka Novak je učitelka se šestým smyslem, perfektně připravena na každou hodinu, s hlasem pracuje citlivě tak, aby zněl přirozeně ve všech žánrech. Mně, jako studentce klasického zpěvu, pomáhá jak s klasikou, tak s jinými žánry, ktere učím na ZUŠ. "

Kateřina Cimpelová (zpěvačka v Hradeckém Bigbandu)

"K Mirce jsem původně začala chodit, protože jsem se chtěla naučit sketovat. Ale nakonec jsem se tam naučila mnohem víc! Mirka je první učitelka zpěvu, která mě neučí jen hezky zazpívat nějakou písničku, ale učí mě poznávat svůj hlas a smysluplně s ním pracovat. Dokáže velmi přesně popsat a názorně ukázat, co se děje při různých zvucích s hlasivkami a v samotné dutině ústní, a co přesně je třeba udělat, aby daný zvuk změnil. Je velmi energická, podporující a hodiny s ní jsou velmi milé a přínosné."

Pavel Baxa (hudebník, ukulelista)

"Výuku u Mirky Novak jsem začal navštěvovat, abych si rozšířil hlasový rozsah, zejména o hlavový rejstřík, který v mém případě úplně "chyběl". Díky jejímu vedení jsem již po několika týdnech zaznamenal výrazné zlepšení. Hlavový rejstřík byl "nalezen", rozsah mám po roce cca o kvartu větší a pracujeme na barvě hlasu. Pomocí výborně volených cvičení a triků dokáže Mirka z mého hlasu dostat maximum, a nejen to. Kromě dovedností mi při hodinách předává i obrovské množství svého elánu, životní energie a optimismu, takže z lekcí odcházím nadšený a motivovaný do další práce."


© 2017 Singing is Fun - Všechna práva vyhrazena. All rights reserved.